КОНСПЕКТ УРОКУ  ЗА ТЕМОЮ «БУДОВА ШТЕПСЕЛЬНИХ РОЗЕТОК»

 

ВИЗНАЧЕННЯ, ПРИЗНАЧЕННЯ ТА КЛАСИФІКАЦІЯ ШТЕПСЕЛЬНИХ РОЗЕТОК

 

Штепсельні розетки - це електроустановчі вироби, що  призначені для підключення переносних електроприймачів до електричної мережі. Промисловість випускає розетки, розраховані на силу струму 6, 10, 16, 25, 32 А. 

У житлових будинках застосовують в основному розетки на 16 А з гніздами для циліндричних контактів, а для приєднання стаціонарних електричних плит - силові триполюсні розетки на 25, 32 А з заземлюючим контактом

Штепсельні розетки бувають з круглими  і плоскими  контактами. Застосування плоских контактів дає змогу створити більш надійне контактне з’єднання, зменшити витрати міді і майже вдвічі порівняно з круглими кон­тактами збільшити строк їх служби. Хоча розетки з плоскими контактами в даний час майже не застосовуються і виходять із вжитку, тому що все електрообладнання стандартизоване під круглі контакти.

КЛАСИФІКАЦІЯ РОЗЕТОК ЗА СПОСОБОМ МОНТАЖУ

Накладні 

Сховані


ІНТЕРАКТИВНА ВПРАВА "ВИДИ РОЗЕТОК"

КОНСТРУКЦІЯ ШТЕПСЕЛЬНИХ РОЗЕТОК

 

Захисний корпус - це термостійка не б'ється пластикова кришка. Корпус несе функцію як декоративного елемента, так і захисну (закритий доступ до струмоведучих частин). Захисні кришки бувають одно - і двомісні.

Колодка - це механізм, на якому тримаються контакти штепсельної розетки і до чого кріпиться захисний корпус (кришка розетки). Колодка виготовляється з карболита, пластику  або з кераміки. 

 

Контакт - робочий елемент розетки. Саме через ці контакти передається електроенергія споживачам. Контакти виготовлені із спеціального металевого сплаву, що володіє певною пружністю. Через пружних властивостей пелюстки контактів щільно прилягають до вилки.

ІНТЕРАКТИВНА ВПРАВА "БУДОВА РОЗЕТКИ"

Відео: "Конструкція розеток"

Відео: "Монтаж розеток"